wymaz a czystość pochwy

Podzielcie się smutkami i radościami związanymi ze staraniem o malucha

Moderatorzy: butterfly, aneczka24

wymaz a czystość pochwy

Postautor: witka » 22 czerwca 2004, o 16:06

Bardzo prosze o radę, bo się troszkę zakręciałam. :puupy:
Co roku robię cytologię. W ekspertyzie cytopatologicznej mam napisane, że pobrano wymaz z części pochwowej szyjki macicy. Czy jest to róznoznaczne z wymazem na posiew, czy nie?
Co stwierdza taki wymaz na posiew a co badnie czystości pochwy? Czy są to standardowe badania jak cytologia - dlaczego gin mi tego nie robił? Jeżeli odczuwam od kilku dni swędzenie to które z tych badań powinnam zrobić?
Czy każdy gin robi badanie czystości pochwy? Jak takie badanie wygląda????

Proszę - odpiszcie...
witka

Postautor: mysia » 22 czerwca 2004, o 16:45

WYMAZ w terminologii medycznej to jest czynność wykonana - zrobiono wymaz a badaniem robionym z wymazu jest posiew na czystość pochwy lub cytologia :) Nie każdy gin robi to badanie tzn można go poprosic o zrobienie tego badanka - ja dopiero wybieram się w czwartek lub piatek - ale prywatnie bo coś tam się dzieje, więc idę kiedy mam stan zapalny a wizytę mam dopiero 9 lipca i szkoda mi czekać. Badanko będzie kosztowało około 40 zł

Mysia :zębiska: :zębiska:
Awatar użytkownika
mysia
Administrator
Administrator

Dzieci: Piotruś
Moja historia: od 2002 leczenie PCOS metformaxem, 11.03 - 6tc poronienie, 02.04 - poronienie 6tc, 12.04 - ciąża potwierdzona na USG , plamienia - 6 tabl luteiny/24h + 6 tabl Dopegyt/24h - nadcisnienie. Porod -07.07.05 wywolany w 37tc po spadku tt mlodego na KTG do 80

Postautor: witka » 22 czerwca 2004, o 16:55

Mysiu dziękuję za odpowiedź. Już mi się połowa rozjaśniła :) A co to jest badanie na czystość pochwy? Po co się je robi i czy jest to standard???
Czy dobrze zrozumiałam, że:
WYMAZ Z POSIEWEM TO JEST TO SAMO CO BADANIE NA CZYSTOŚĆ POCHWY??
witka

Postautor: mysia » 25 czerwca 2004, o 16:25

Tak tak to jest to samo, bo wymaz na posiew robi się po to aby ocenic czystośc pochwy - czystośc pochwy określana jest skala taka samą jak grupy cytologii ale tu te grupy od I - V określają wzrost bakterii na podłożu. i tak I grupa - czyściutko prawie nie ma zadnych bakterii - V grupa wzrost bakterii bardzo obfity przede wszystkim Clostridium i E.Coli

Mysia :zębiska: :zębiska:
Awatar użytkownika
mysia
Administrator
Administrator

Dzieci: Piotruś
Moja historia: od 2002 leczenie PCOS metformaxem, 11.03 - 6tc poronienie, 02.04 - poronienie 6tc, 12.04 - ciąża potwierdzona na USG , plamienia - 6 tabl luteiny/24h + 6 tabl Dopegyt/24h - nadcisnienie. Porod -07.07.05 wywolany w 37tc po spadku tt mlodego na KTG do 80

Postautor: witka » 25 czerwca 2004, o 17:30

JESTEŚ KOCHANA. DZIĘKUJĘ :odijacz: ZA ODPOWIEDŹ.
witka

Wróć do Nasze starania