po czym poznać że pęcherzyk nie pękł?????????????

Podzielcie się smutkami i radościami związanymi ze staraniem o malucha

Moderatorzy: butterfly, aneczka24

po czym poznać że pęcherzyk nie pękł?????????????

Postautor: aneteczek » 18 lutego 2004, o 22:34

DZiewczyny po czym poza usg poznać że pęcherzyk nie pękł????Czy są jakies fizyczne objawy????Co się odczuwa????Poradźcie . Czy jeżeli jest śluz płodny i skok temperatury to znaczy, że pękł pęcherzyk czy niekoniecznie. Dido pradź
aneteczek
Odwiedzam
Odwiedzam

Postautor: agaHH » 19 lutego 2004, o 00:39

Chyba tylko po usg i dokladnym badniu hormonow.mozesz miec jeszcze bol ale nie koniecznie moze on swiadczyc o nie pekajacych pecherzykach.
Obudzilam sie,
otwarlam oczy,
Przelknelam sline
Dotknelam swiata jak rzezbionej ramy
Awatar użytkownika
agaHH
Bywam
Bywam

Dzieci: mam ich pięcioro
Mąż
Zuzana-suka
Łaciata-kotka z Hiszpanii
Lucjan-kocur z dachu stróżówki
Fredzia-z drzewa
Moja historia: Dluga-z trzecim partnerem raz jeszcze starania.

Postautor: mysia » 19 lutego 2004, o 10:34

Na USG w zatoce Douglasa nie ma płynu - gdy nie pękł - (w ramach wyjaśnienia ;) ) , czasami po peknięciu pęcherzyka w jajniku pozostaje ciałko krwotoczne, a z badan hormonalnych jesli progesteron w II fazie cyklu nie przekracza 15 to raczej owulacji nie było , pozostałę hormony tez moga na to wskazywac ale to sa najbardziej charakterystyczne objawy. Poza tym moja lekarka kiedyś dla żartów mi powiedziała, że tylko ciąża świadczy o tym, że owulacja była :D - ale to w ramach żartu :zębiska:

Mysia :zębiska: :zębiska:
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2004, o 14:55 przez mysia, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
mysia
Administrator
Administrator

Dzieci: Piotruś
Moja historia: od 2002 leczenie PCOS metformaxem, 11.03 - 6tc poronienie, 02.04 - poronienie 6tc, 12.04 - ciąża potwierdzona na USG , plamienia - 6 tabl luteiny/24h + 6 tabl Dopegyt/24h - nadcisnienie. Porod -07.07.05 wywolany w 37tc po spadku tt mlodego na KTG do 80

Postautor: edyta » 19 lutego 2004, o 10:37

super post akurat dzisiaj dla mnie, bo owu moze byla wczoraj, a dzis ide do gina, wiec jak bedzie do mnie mowil, czy owu byla czy nie, to nie bede sluchac jak swinka grzmotu :szczerżuj:
edyta
Odwiedzam
Odwiedzam

Postautor: ........... » 19 lutego 2004, o 12:57

Niestety ani monitoring owulacji, ani pomiar ptc, ani też badania hormonalne nie są w stanie w 100% dać odpowiedź, iż owulacja miała miejsce - tak jak napisała mysia - jedynie ciąża daje pewność :zębiska: Wspomniane metody pozwalają jedynie określić z dużym prawdopodobieństwem, czy do owulacji doszło. Pewnych fizycznie odczuwalnych objawów nie ma.
...........
Gruba ryba
Gruba ryba

Wróć do Nasze starania