prolaktyna po mtc

Czyli o wynikach hormonów, rosnących pęcherzykach, plemnikach i przeciwciałach

Moderatorzy: Dida, aneczka24

prolaktyna po mtc

Postautor: kamare » 12 listopada 2003, o 20:14

Dziewczyny,

moja prolaktyna przed mtc 16,3 a po teście z mtc 252 - hmm ponad 15x ( normy 1,2 - 25 ng/ml).
Co to znaczy wiem, że powinno być max 5x - czy w takim przypadku, leczenie farmakologiczne - do gina mam na przyszły tydzień chyba jajo zniosę - jesteście niezawodne - licz na WAS :puupy:
please please buźki

kamare cała głupia :oko:
kamare

hej

Postautor: olka23a » 12 listopada 2003, o 20:49

Ja miałam podobną sytuację, najpierw 374 mlU/L po godzinie 5076 mlU/L, czyli też 15 razy. Dostałam bromergon - mam brać 1 tabletkę dziennie (na razie przyzwyczajam organizm i przez prawie 2 tygodnie brałam po 1/4 bo nie byłam w stanie funkcjonować). Dostałam też luteine 2x dziennie, ale to z powodu moich długich - 35 dniowych i nieregularnych cykli.
Podobno kuracja bromergonem przebiega sprawnie i daje pozytywne efekty. czego Tobie i sobie życzę
Olka
Awatar użytkownika
olka23a
Odwiedzam
Odwiedzam

Postautor: deila » 12 listopada 2003, o 21:00

zgadzam się - ja tez zbiłam wysoką prolaktynę bromergonem. Niestety czułam sie w trakcie jego brania fatalnie. Obecnie mozna stosowac inne leki obnizające ten hormon, ale bromergon jest atrakcyjny cenowo.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
deila
Moderator
Moderator

Postautor: kamare » 12 listopada 2003, o 21:16

a widziałam odpowiedź na podobne pytanie tylko dziewczyna miała prl ok 6 a po mtc ok 100 i lekarz jej odpowiedział,że to sprawa czynnościowa i ,że nie powinna brać leków ( na nasz-bocian).Troche mnie to zbiło z tropu. Już sie nie mogę doczekać wizyty u gina - 16 m-cy bez skutku może tym razem bedzie to dobry trop..... :zębiska:

dziękuję Wam dziewczyny - Wam też życzę trafnej diagnozy i skutecznego leczenia - zabrzmiało jak toast chyba zacznę go stosować :pan zielony:
kamare

Postautor: Viki » 13 listopada 2003, o 11:07

Podpisuję się pod tym co napisała Olka. Ja też zbijam prolaktynkę bromergonem. A co do jego ujemnych działań, to propnuję przyjmowac lek tuż przed pójściem spać, wtedy nie odczuwa sie przykrych dolegliwości.
Viki
MÓJ SKARB JEST JUŻ ZE MNĄ od 9 marca 2005 r. i styczniowa niespodzianka :)
Awatar użytkownika
Viki
Jestem
Jestem

Postautor: Dida » 16 listopada 2003, o 12:55

hmm, 6 toy wynik wlasciwie na niedomoge a nie nadmiar. gdyby zaczela brac leki, sprawa moglaby sie jeszcze pogorszyc. moze to o to chodzilo?

15 razy to duzo, powinnas brac leki na obnizenie. wynik swiadczy o czynnosciowej wlasnie hiperprolaktynemii, powinno szybko sie poprawiac.
Wasza Dida :maluch:
NASZ SERWIS MAMO.TATO

Bywam na forum popołudniu i wieczorem.
Awatar użytkownika
Dida
Administrator
Administrator

Dzieci: brak
Leki: -
Moja historia: -

prolaktyna po mtc -a moja??

Postautor: aga-aga » 3 grudnia 2003, o 01:55

Dida napisała -hmm, 6 toy wynik wlasciwie na niedomoge a nie nadmiar. gdyby zaczela brac leki, sprawa moglaby sie jeszcze pogorszyc. moze to o to chodzilo?

cześć ja pierwszy raz:)moja PRL 6,89 ng/ml na czczo a po mtc 474,37 ng/ml (wizyte u gin mam za tydz. nie wytrzymam)
hellp
pozd Aga-Aga :oko:
aga-aga
Zaczynam
Zaczynam

Dzieci: Bianka-2001 i Dawid 2005

Postautor: Magducha » 3 grudnia 2003, o 09:04

To jeszcze ja się dopiszę. Zrobiłam prolaktyne zupełnie przypadkiem, bo wcześniej miałam dobrą i wyszło mi:
wynik zerowy: 488 uIU/ml
po godzinie z mtc: 9247 (czyli 20 razy!!!!!!!)
Więc dostałam bromergon 2 razy dziennie (oczywiście stopniowo)
Po dwóch miesiącach lekarz kazał mi zbadać znowu i wiecie co wyszło?
I mam nadzieję, że tu Dida się odezwie i powie, czy to ok....
wynik zerowy: 135,2 uIU/ml (norma: 127-637)
po godzinie z mtc: 229,4.
I jak przeczytałam Wasze posty, to zaczęłam się zastanawiać, czy cholercia teraz nie jest za mało? Ale lekarz twierdzi, że dalej mam brać 2 tabletki, bo istnieje ryzyko, że znowu się podniesie (akurat biorę troche na własną rękę 1,5 tabletki, inny lekarz twierdzi, że 1 wystarczy).
Hhhhmmm, i co Wy na to?
Obrazek

Obrazek
Magducha
Bywam
Bywam

Postautor: agula :) » 3 grudnia 2003, o 10:12

hej dziewczyny :)

aga-aga - rzeczywiście ten Twój wynik nie za ciekawy - 70x wyższy wynik, to przyznaję się, że nie mam pojęcia; na stronie o hiperprolaktynemii pisali, że czynnościowa zaczyna się od 10 razy wyższego wyniku, ale nie pisali do jakiego.... może Dida Ci coś podpowie....

Magducha - ja miałam identycznie jak Ty - po MTC 20 razy wyższy wynik i biorę 1 tabletkę na noc.... z tym, że ja miałam pierwszy wynik 200, czyli tak po środku, a Ty miałaś blisko górnej granicy - może to też coś znaczy... pani doktor nic nie mówiła, żeby powtarzać, więc nie powtarzam na razie.... ja bym na Twoim miejscu zmniejszyła do 1 tabl, ale nie jestem lekarzem - może Dida Ci coś podpowie :)

życzę zdrowia dziewczyny :)
A.
nasza pszczółeczka....
Obrazek
a to nasz synuś Adaś :)
Obrazek
i nasz trzeci cud - Jaś ;)
Obrazek

"Cokolwiek potrafisz zrobić lub marzysz, że potrafisz zrobić - rozpocznij to. Śmiałość ma w sobie geniusz, moc i energię" Goethe
Awatar użytkownika
agula :)
Moderator
Moderator

Dzieci: Maja ur. 02.01.2005, Adaś ur. 12.09.2007 i Jaś ur. 04.03.2013 ;)

Postautor: ez » 3 grudnia 2003, o 10:44

Mo ja prolaktyna w 3 d.c 25. Dostałam 2 bromergony, po miesiącu spadła do 15 i brałam 1 bromergon, potem spadła do 3 (norma od 0.9) i brałam 0.5 tabletki i przy takiej dawce udało się 2 miesiące po rozpoczęciu leczenia.
ez

Wróć do Interpretacje badań