kiedy owulacja

Czyli o wynikach hormonów, rosnących pęcherzykach, plemnikach i przeciwciałach

Moderatorzy: Dida, aneczka24

kiedy owulacja

Postautor: Gość » 6 listopada 2003, o 17:56

Mam pytanie -od tego cyklu biorę clo 3-7dc.Niestety z przyczyn odemnie nie zależnych nie będę miała monitorowanego cyklu .Stąd moje pytanie,kiedy owulacja?I od kiedy zacząć brać luteinę?Dodam,że cykle trwają 26-29 dni.Pomóżcie,a może kupić testy owulacyne?Tylko od kiedy zacząć brać luteinę?Dzięki za odpowiedz.
Gość

Postautor: Paola » 6 listopada 2003, o 18:44

Na owulacje po clo różne osoby czekają różnie długo. U mnie owu występuje około 5-7 dni po ostatniej tabletce clo. Ale to naprawdę u ciebie może być zupełnie inaczej. Ja nie używam testów owulacyjnych ze względu na fundusze, ale codziennie mierzę temperaturę i dzięki temu estem w stanie powiedzieć kiedy mam owu. Acha! w dzień owu czuję straszny ból w podbrzuszu; najgożej jest przy siadaniu i wstawaniu. Ale nie każdy ten ból odczuwa. Życzę powodzonka.
Paola

Postautor: Gość » 6 listopada 2003, o 20:47

Dzięki Paola ,ja niestety nie mogę mierzyć tempki,ponieważ wstaję o b.różnych porach.A poprzedni raz kiedy brałam clo mialam też bóle owulacyjne,a i Usg też wskazalo na odbytą owulację.Niestety tamta ciąża zakończyła się poronieniem.Teraz próbuje 2 raz ,ale nie wiem czy mam owu i kiedy zacząć brać luteinę.
Gość

Postautor: ez » 8 listopada 2003, o 11:10

Kup testy owulacyjne, z obserwacją śluzu przy clo mogą być problemy. Ale tempkę możesz mierzyć wyznacz sobie np. godzinę 5 rano nastaw budzik i codziennie zmierz. Luteinę bierze sie 2 dni po owulacji
ez

Postautor: Gość » 11 listopada 2003, o 12:23

Dziękuję Ez!Kupiłam testy owulacyjne i jestem zdziwiona?!Przy pierwszej ciązy test wyszedł mi 13dc (również brałam taki sam zestaw leków jak i wtym miesiącu ,tylko wtedy mialam dodatkowo Usg)Dziś jest 13dc i niestety test nie pokazał jeszcze zbliżającej się owu(dodam,że na pewno zrobiony był dobrze),czy w takim razie nie będzie owu?
Gość

Postautor: ez » 11 listopada 2003, o 17:54

Są dwie możliwości
1. już jest spo owulacji
2. owulacji jeszcze nie było, przy 29 dniowym cyklu owulacja może być około 16 dnia cyklu.
ez

Postautor: Gość » 12 listopada 2003, o 15:48

Ez dzis wyszedl mi test w 14dc,strasznie boli mnie w lewym boku,nawet może kuje.Czy tzn.,że od 16 dc mogę zacząć brać luteinę,czy dopiero 17dc?Dzięki Ez za odpowiedz.
Gość

Postautor: ez » 12 listopada 2003, o 18:23

od 16 dnia możesz brać według mnie.
ez

Wróć do Interpretacje badań