Leczenie kanałowe zeba a ciąża?

O lekach, stymulacjach, inseminacjach, laparoskopiach, in vitro czyli jak sobie poradzić, gdy dziecko nie pojawia się

Moderatorzy: Dida, aneczka24

Leczenie kanałowe zeba a ciąża?

Postautor: AnkaRoza » 22 czerwca 2003, o 20:31

Czy można leczyć kanalowo ząb będąc w ciązy. Oczywiscie rezygnujac z RTG zeba Chodzi mi tylko o ewentualną szkodliwosć preparatów, lekarstw wkładanych do zęba w celu jego zatrucia???
AnkaRoza

Postautor: Nina » 22 października 2003, o 15:26

mialam podobna sytuacje w zeszlym roku. Moja dentystka kategorycznie odradzila leczenie kanalowe (w gre wchodzi trucizna w zebie), w pierwszym trymestrze w ogole mnie odeslala i zaprosila na wszelkie roboty w zebach (nie kanalowe) w 4 miesiacu. Niestety z powodu nieudanej ciazy pojawilam sie u niej wczesniej. Zdecydowanie odradzam leczenie kanalowe i zycze powodzenia :love:
Nina

leczenie kanałowe zęba a ciąża

Postautor: moniastoma » 4 listopada 2003, o 13:24

to nieprawda że nie można leczyć zębów w I trymestrze ciąży(również kanałowo),leki stosowane do leczenia nie są szkodliwe dla płodu,natomiast bakterie i toksyny przez nie wytwarzane jak najbardziej!, lekarka która kazała zgłosić się dopiero w 4 miesiącu,albo bała się ,albo jest niedouczona.
moniastoma

Postautor: Nina » 4 listopada 2003, o 18:16

byc moze tak jest. Poniewaz mialm wczesniej problemy z ciaza, wiec wolalam dmuchac na zimne. Ale potem ladnie mnie wyleczyla (jak na nieznajaca sie, oczywiscie)
Nina

Wróć do Leczymy się