prezent dla dziecka niepełnosprawnego

Miejsce dla rodziców dzieci do 3-ciego roku życia

Moderatorzy: butterfly, skarbuś

prezent dla dziecka niepełnosprawnego

Postautor: Dida » 10 lipca 2007, o 20:24

pisze tutaj bo w zasadzie dziecka niepelnosprawnosc jest tak duze ze choc juz troche lat ma, nie moze funkcjonowac tak zwyczajnie w swiecie. Trzeba wszystko przy nim robic, myc, przebierac pielucy, karmic, dbac o kazdy szczegol. Lezy w lozku i jesli ktos sie nie zaintersuje = nie odezwie sie, nie zaniesie na dwor na slonce itd bedzie istnialo samo w swoim swiecie. Ma porazenie mozgowe, nie mowi, malo kontaktuje sie ze swiatem choc jesli ktos je zna wie co lubi a co nie, co je drazni a co rozwesela. W sumie pytanie dla kazdego kto spotka dziecko z niepełnosprawnoscia, nie tylko porazeniem:

co nadawaloby sie na prezent dla malucha? myslalam o jakiejs miekkiej maskotce, tak zeby przyjemnie czuc bylo ja przytulajac sie. podobaja mi sie takie reczniki z kapturem ale to bardzo male jest a dziecko juz troche uroslo. moze macie jakies pomysly? ono nie reaguje jak wiekszosc dzieci i w tym klopot. jakas grzechotka je nie ucieszy :( moze macie jakies doswiadczenie jesli idzie o takie sprawy? cena jest mniej wazna - najwyzej zrezygnuje jesli bedzie zaporowa :) a moze cos dla matki, ulatwiajacego opieke?
Wasza Dida :maluch:
NASZ SERWIS MAMO.TATO

Bywam na forum popołudniu i wieczorem.
Awatar użytkownika
Dida
Administrator
Administrator

Dzieci: brak
Leki: -
Moja historia: -

Postautor: Anuszka » 10 lipca 2007, o 21:16

Dida, jakie to smutne, ze tak maluszek i rodzice ....Ach...nie moge pisac, bo mi .... :puupy: Tak, mysle co by tu kupic i jakos nic mi do glowy nie przychodzi :diabeł zły: . Dla dzieciaczka maskotka to dobry pomysl, moze przytulic jak napisalas a jak bedzie mocno, mocno kolorowa to i w pokoiku zrobi sie weselej. Dla mamy tez by sie cos przydalo. Moze jakies fajne kolorowe firanki albo :hymm: hmmm, jak to napisac, taki lambrekin na okno, tj. kawalek materialu a do niego sa poprzyszywane rozne postaci z bajek czy cokolwiek innego, np. samolociki (kazdy wybiera co chce). Bede jeszcze myslala, a jak cos madrego wymysle to dopisze.
Tak mi ich szkoda..... :puupy:
A moze jest jakas linia dla/o niepelnosprawnych dzieciach z porazeniem i tam mozna by cos podpytac.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anuszka
Pełno mnie
Pełno mnie

Postautor: Dida » 11 lipca 2007, o 17:32

niektorym bog przeznaczyl ciezki los. lepiej nie pytac dlaczego tak musi byc :puupy:
maskotki nie przytuli bo nie jest w stanie, tylko tak twarza poczuje jak obok lezy.
myslalam jeszcze o jakiejs muzyce bo mama jej puszcza jak wychodzi zeby malej smutno nie bylo.
Wasza Dida :maluch:
NASZ SERWIS MAMO.TATO

Bywam na forum popołudniu i wieczorem.
Awatar użytkownika
Dida
Administrator
Administrator

Dzieci: brak
Leki: -
Moja historia: -

Postautor: kaila78 » 12 lipca 2007, o 22:37

mi przyszła do głowy karuzelka z miękkimi maskotkami i pozytywką,taka jak sie maluszkom nad łóżeczkiem zawiesza,można kupić taką z odczepianymi maskotkami(są mocowane na rzepy)
nie wiem,jak duża jest mała,może dobra byłaby taka maskotka na biegunach,pewnie przyjemnie byloby się małej przytulić do miękkiej głowy zwierzaka i pobujać z pomocą rodziców
może być też kocyk,mięciutki,cieplutki,z dziecięcym motywem,albo komplet pościeli

jeśli chcesz coś dla rodziców to lepiej ich zapytać czego potrzebują najbardziej,co mogłoby ułatwić im opiekę nad dzieckiem

pozdrowienia :love:
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
kaila78
Wszędobylski
Wszędobylski

Dzieci: Jagódka Karina - 31.03.2007 :)
Oskarek Piotr -15.05.2014 :)
Moja historia: Trzej Królowie przybyli z Darem ;) I jeszcze pani Ania zadzwoniła ;-)

Wróć do Maluchy