Liczne pasma śluzu w moczu

Ile mierzy fasolka, bije już serduszko, chłopiec czy dziewczynka?

Moderatorzy: Dida, Rzepka**

Liczne pasma śluzu w moczu

Postautor: edwardek » 19 lipca 2006, o 14:02

Co to oznacza? Do tego ślad białka i acetonu...
Czy ktoś może mi wyjaśnić?
edwardek
Wszędobylski
Wszędobylski

Postautor: kukunia » 19 lipca 2006, o 14:46

Edwarku no ja sie zbytnio na tym nie znam ale ostatnio tez wyszly mi jakies cuda w moczu choc do tej pory zawsze mialam wyniki idealne. Moje lekarka kazala mi jeszcze raz zrobic badanie i uwazac zeby mocz byl napewno ze srodkowego strumienia bo obecnosc bialaka i sluzu moze znaczyc ze do probki dostalo sie troszke sluzu z pochwy.
Awatar użytkownika
kukunia
Gruba ryba
Gruba ryba

Dzieci: Wiktoria Alfreda 03.09.2006

Postautor: edwardek » 19 lipca 2006, o 15:46

A ja mam właśnie powtórkę w szpitalnym labolatorium, bo ostatnio miałam ACETON w moczu, zresztą teraz też...A gin sobie wybył dzisiaj na urlop...Teraz do acetonu dołączyly te liczne pasma... :łoj:
edwardek
Wszędobylski
Wszędobylski

Postautor: malena » 19 lipca 2006, o 16:04

Śluzem się nie martw bo to właśnie najprawdopodobniej śluz z pochwy i to na pewno nic groźnego.
Niestety nie wiem co oznacza ślad białka i acetonu.
Obrazek
Awatar użytkownika
malena
Odwiedzam
Odwiedzam

Postautor: leminka » 19 lipca 2006, o 17:17

edwardek
Pojawienie się białka w moczu może oznaczać uszkodzenie nerek, które może być spowodowane zakażeniem, nowotworem, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, toczniem rumieniowatym (SLE). Na dodatek początek tych zmian może być nieuchwytny, doprowadzając do znacznego zniszczenia struktur nerek i ich niewydolności. Dlatego kontrola moczu jest bardzo wazna!

Obecność białka w moczu może oznaczać także: niewydolność serca, białaczkę, szpiczaka mnogiego, zatrucie (np. miedzią lub ołowiem), stan przedrzucawkowy (powikłanie w ciąży),
a także wynikiem domieszki krwi pochodzącej z dróg moczowych (np. po ataku kamicy nerkowej) oraz dużej ilości bakterii w moczu.

Białko w moczu może świadczyć o infekcji pęcherza czy nerek, czasem oznacza możliwość wystąpienia groźnych dla życia dziecka i kobiety powikłań ciąży takich jak np. tzw. zatrucie ciążowe. Niewielkie ilości białka mogą pojawić się w moczu w czasie wysokiej gorączki, pod wpływem nadmiernego wysiłku fizycznego lub przemarznięcia.

http://www.dziecko-info.c...y/badania.shtml
http://www.zdrowie.med.pl...ia/b_moczu.html

Wiec generalnie może być wszystko... Większości przypadków tylko powązni to brzmi.... Zapewne zostanie polecony Ci na to urosept. ja tak miałam :)

Sluz - tak jak dziewczyny pisały. To tylko i wyłącznie śluz z pochwy :) Tutaj się nie martw :)

Aceton: Aceton jest zawarty w niewielkich ilościach w krwi i moczu. Większe od normy jego stężenie pojawia się w organizmie przy zaawansowanej i nieleczonej cukrzycy. Jednak samo pojawienie się acetonu nie ma żadnego związku z uszkodzeniem wątroby ani też nie wskazuje na cukrzycę. Muszą być dodatkowe tego objawy...(stwierdza się dodatkowo obecność zwykle znacznej ilości glukozy w moczu)
Związki ketonowe (aceton) mogą pojawić się w moczu, gdy wzrośnie ich stężenie we krwi: w wyniku długotrwałego głodzenia, w gorączce.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2006, o 17:29 przez leminka, łącznie zmieniany 1 raz
--
Aleks 21.X.2008r.
Obrazek

Lukas 20.X.2006r.
Obrazek
Aniołki: 9tc... 10.08.2005r. i 8tc... 17.11.2005r --- NOWY ADRES http://lukas2006.bloog.pl/ (hasło dla M-T: dziecko)
Awatar użytkownika
leminka
Gruba ryba
Gruba ryba

Dzieci: Lukasek ur. 20.10.2006r;
Aleks ur. 21.10.2008r.
Leki: Za dużo by pisać
Moja historia: http://lukas2006.bloog.pl/

Postautor: edwardek » 19 lipca 2006, o 20:47

Dobra, nie martwię się. Urosept mam w domu, ale na razie nie będę brać. Ten aceton to chyba związany z dolegliwościami żołądkowymi.
Dzięki!!!! :cacy:
edwardek
Wszędobylski
Wszędobylski

Postautor: mysia » 24 lipca 2006, o 15:46

Białko trzeba oznaczyć ILOŚCIOWO nie jakosciowo - jakosciowo nic nam to nie daje ilosc jest wazna, ale bialko w ciazy to albo stan zapalny ukl moczowego, nerek albo gestoza

Pasma sluzu moga byc

Aceton hmmm to znowu zla przemiana bialka w nerkach, jak np pot pachnie acetonem to natychmiast trzeba jechac do szpitala bo to oznacza zatrucie organizmu ale tak jak przy bialku - ilosciowo oznaczone cos mowi, a jakosciowo czyli np ilosci sladowe to tak jakby ktos ci powiedzial ze ma katar a nie zna jego dokladnej przyczyny :)

Generalnie wiekszosc laboratoriow ma tak ustawiony system ze gdy jest tego bialka i acetonu dosc sporo to oznaczaja ilosciowo gdy bialko i aceton pojawia sie na granicy bledu pisza sladowe ilosci ale oznacza to obserwacje moczu

Mysia :hi:
Awatar użytkownika
mysia
Administrator
Administrator

Dzieci: Piotruś
Moja historia: od 2002 leczenie PCOS metformaxem, 11.03 - 6tc poronienie, 02.04 - poronienie 6tc, 12.04 - ciąża potwierdzona na USG , plamienia - 6 tabl luteiny/24h + 6 tabl Dopegyt/24h - nadcisnienie. Porod -07.07.05 wywolany w 37tc po spadku tt mlodego na KTG do 80

Postautor: agniecha3 » 24 lipca 2006, o 16:46

edwardek, a jak pozostale parametry moczu? w szczegolnosci ciezar, leukocyty i erytrocyty?

pasma sluzu pojawiaja sie w probce moczu, jesli jest przechowywany w nieodpowiednich warunkach, np stoi sobie na stoliku u laborantki zamiast w lodowce. Tym akurat w ogole nie ma sie co przejmowac.

Co do bialka i acetonu... Slad bialka moze sie pojawic, jesli goraczkujesz, albo po wysilku fizycznym. Jesli to slad i nie powtarza sie w kolejnych badaniach, to ja bym sie nie martwila (gdyby tego bialka bylo wiecej, laboratorium zrobiloby oznaczenienie ilosciowe - takie przynajmniej mam dotychczasowe doswiadczenia). Chociaz nie mam pojecia, jak sie do tego ma gestoza, o ktorej pisze mysia...
A aceton to z tego co piszecie ciala ketonowe? To z kolei ktos mi tlumaczyl tak - slad ketonow moze sie pojawic m. in. przy zbyt ubogich kalorycznie posiłkach (za mało węglowodanów), lub gdy sie po prostu mniej zjada, wtedy podobno organizm pobiera cos tam z zapasow. A przy tych upalach apetyt ma sie rozny...
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2006, o 16:47 przez agniecha3, łącznie zmieniany 1 raz
pozdrawiam
Ola, mama Julki (03.01.2004)
Obrazek

a to Julkowe rodzeństwo (planowo 01/2007)
Obrazek
agniecha3
To tu To tam
To tu To tam

Wróć do Wyniki badań