Objawy ciąży

Podzielcie się smutkami i radościami związanymi ze staraniem o malucha

Moderatorzy: butterfly, aneczka24

Re: Objawy ciąży

Postautor: kropla » 25 czerwca 2008, o 08:55

witam wszystkie kobietki na tym forum:)
rzadko udzielam sie na forum bo nie mam czasu ale chcialam tylko dopisac cos co moze pomoze, moze doda nadziei staraczkom. wlasnie dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. to juz moja druga ciaza. coreczke urodzilam 1,5 roku temu. wogole nie podejrzewalam teraz ze jestem w ciazy bo objawy a wlasciwie ich brak sa zupelnie inne niz z coreczka... mam na mysli objawy przedspodziewana miesiczka. z julcia mialam bolesne piersi, plamienie implantacyjne, bol brzucha w dniu spodz.@ i przeczucie ze jestem w ciazy - pisalam o tym juz an tym watku. teraz sytuacja wyglada tak: brak implantacji, zero bolacych piersi, zero bolu brzucha - kilka razy zaklul jajnik ale kto by podejrzewal ze to to!:)od owulacji pobolewa mnie jedynie gardlo a zdrowa jestem:) no i mam ladne temperaturki na wykresie. wczoraj - dzien po dniu spodz. @ okropne odbijanie po jedzeniu, leciutkie mdlosci i to sklonilo mnie do zrobienia testu. dzis sa piekne grube krechy i az wierzyc mi sie nie chce:) jak widac kazda ciaza moze byc inna za kazdym razem. pozdrawiam i zycze dwoch kresek, nie koniecznie objawow:)
kropla
Zaczynam
Zaczynam

Postautor: Kaasia » 25 czerwca 2008, o 10:33

Dziękujemy kroplo za podzielenie się z nami swoimi objawami - no i oczywiście GRATULACJE!!! :smok:
Kasia
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kaasia
To tu To tam
To tu To tam

Dzieci: Szymon, 2 marca 2007

Postautor: kropla » 27 czerwca 2008, o 09:27

dzieki! i pozdrawiam wszystkie mamusie, rowniez te przyszle i strajace sie. wszystkiego dobrego!:)
kropla
Zaczynam
Zaczynam

Postautor: Anika* » 2 marca 2009, o 15:31

Kilka dni po implantacji poczułam straszno wrażliwość na dotyk sutków ,poza tym okropnie mnie swędziały.Pojawiły mi się na twarzy ,szyi i plecach krostki ,ktore na szczęście po kilku dniach znikły bez śladu.Aaaa.... jeszcze straszliwie chce mi się spać ,jestem ciągle zmęczona i śpiąca.Nie mam mdłości ,zgagi ,zachciewajek ,nie ciągnie mnie tez do kwaśnych rzeczy :hymm:
Anika*
Gruba ryba
Gruba ryba

Dzieci: SYNUŚ
"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi"

Postautor: Ursa » 17 czerwca 2009, o 22:47

Wyciągam, specjalnie dla JENI :pan zielony:
U. 8.09.2005, J. 26.07.2010 + psisko, ur. 15.04.2012:)
Obrazek
Obrazek
Ursa
Moderator
Moderator

Postautor: Jeni27 » 20 lipca 2009, o 19:52

Heheh dziękuję Kochana...a jeni jędza dopiero tu zaglądnęła :)

No u mnie bolesność piersi ,oraz pobolewanie podbrzusza było juz po tygodniu od :przytulanko: Byłam 100% pewna ,że jestem w ciąży.Zawsze dokładnie wiedziałam kiedy mam płodne dni.MM mi nie wierzył początkowo.No ale doszła senność,zachcianki na kwaśne,pikantne potrawy...teraz w 6 tygodniu ciągnie mnie za słodkim ciasta,lody,tarty z owocami,owoce w każdej postaci,rany nawet dżemy ze słoika znikają błyskawicznie ,aż się boję pupę w lustrze oglądnąć heheeh Do tego mam straszliwe mdłości strasznie dokuczliwe i praktycznie wszystkie cuda na mdłości w postaci Coca-coli,herabtek imbirowych,miętowych...pomagają na chwilkę.Najgorzej jest rano...juz się doczekać nie mogę kiedy to przejdzie. Posiadam także objaw w postaci metalicznego posmaku w buzi eh okropieństwo,są chwile ,że nic nie ma dla mnie smaku przez ten posmak paskudny.
Poza tym jestem zdrowa i na chodzie :) dzidzia rośnie a ja razem z dzidzią i obawiam się ,że już niedługo będzie mnie łatwiej przeskoczyć niż obejść:)
Awatar użytkownika
Jeni27
Wszędobylski
Wszędobylski

Postautor: justyna80 » 12 sierpnia 2009, o 08:43

Witam,
jeszcze nie moge uwirzyć ze się tu mogę wpisac,a le dwie grube kreski na kilku testach nie klamia:)
Jelsi chodzi o przeczucie to niby było, ale nie wierzyłam mu za bardzo bo myslalam ze sobie wmawiam..A jednak nie..

Wiec tak:
- kilka dni po zapłodnieniu byłam na panieńskim kolezanki i po kilku lykach piwa zakrecilo mi sie w glowie, a slabeuszem nie jestem wiec moze to byl juz znak
- ciągle mi się chcialo pic, a zazwyczaj pije malo i stad potem mam problemy z pęcherzem
- nie odrzucilo mnie wprawdzie od kawy ale mi juz tak nie smakowala, pilam rano zeby sie umowic a w ciazgu dnia nic a wczesniej pilam 4-5 dziennie
- balalo mnie podbrzusze, najpierw jajnik, potem jakby kolka a potem jakby pecherz (znam ten ból)
- po niecalym tygodniu caly dzien mialam zawroty glowy, ale myslalam ze to jakac grypa bo to niemozliwe tak szybko
- po ponad tygodniu zaczely mnie bolec sutki i pojawily sie niebieskie żyłki na piersiach!!! to mnie baardzo ucieszylo
- czułam takie jakby gilgotanie, poddniecenie od pochwy w gore do brzucha
- kilka dni przed tsm bolalo mnie raz gardlo, raz ucho jakby jakas grypa miala chwycic no i brzuch juz bardziej jak na @
- w dzien spodizewanej @ czulam ze @ jednak nie przyjdzie, wieczoram zrobilam test i II kreski, druga troche slaba jeszce ale bez wątpliwosci byla
- dzien pozniej popoludniu juz dwie gruube ciemne krechy

Czekam na dalsze objawy, moze mnie nawet mdlic i powalic i tak jestem szczęśliwa:)))))
justyna80

Postautor: Piewka » 14 sierpnia 2009, o 11:14

Gratuluję i zapraszam na wątek dla ciężrówek.
Aniołki ** było-mineło :(

Moja kruszynka w drodze :zębiska:

Obrazek
Moja druga kruszynka!!
Obrazek
W życiu piękne są tylko chwile....
Awatar użytkownika
Piewka
Moderator
Moderator

Dzieci: Michał 19.04.2007
Milena 15.09.2009

Postautor: Sol-ka » 12 listopada 2009, o 11:46

Nie sądziłam, że tak szybko wpiszę się tu ponownie ;)

Tym razem było tak. Praktycznie zaraz po owulacji czułam, że "nabroiliśmy"...
Niespełna tydzień później zaczęły się:
-bóle w podbrzuszu czy może raczej leciutkie pobolewanie dołem brzucha; po prostu ciągle czułam, że ten dół brzucha mam ;)
- bóle piersi; teraz, jeszcze przed TSM, są wyraźnie większe, nabrzmiałe i tkliwe,
- mdłości, również lekkie, póki co pojawiające się w przeciągu całej doby,
- czasem zawroty głowy,
- senność i zmęczenie.

***************************************************************************************************************************************************
Dodano: 24.11.2009r.

Muszę dopisać, że jeszcze przed TSM objawy zaczęły zanikać. Spanikowałam okropnie, ale beta pokazała, że wszystko jest ok. W każdym razie bóle podbrzusza minęły (być może po duphastonie), mdłości, zawroty głowy i senność zniknęły. nawet piersi stały się miękkie i nie bolały. Teraz (5t4d):
- senność wróciła,
- piersi ciążowe (swędzą, bolą, urosły - ból nie jest dotkliwy o ile nikt mnie nie dotknie),
- podbrzusze czuję tylko czasem, leciuteńko.
Poza tym czuję się bardzo dobrze. Jak widać każda ciąża jest inna ;)
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2009, o 09:31 przez Sol-ka, łącznie zmieniany 2 razy
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sol-ka
Dobry Duch
Dobry Duch

Dzieci: Emil Aleksander ur. 15.09.2007
Milena Anna ur. 21.07.2010
Moja historia: www.solkoweszczescie.blox.pl

Postautor: Dagra30 » 20 kwietnia 2010, o 19:31

Objawy ciaży...hmm
Trudno cokolwiek napisac. Nastawialam się, ze podstawą bedzie bol brzucha po owulacji i temperatura powyżej 37,4 bo moje maks to czasem 37.3
I sprawdziło się.
Tempka 10dpo spadla na 37, a potem poszła w gore nawet dzis mam 37.5

Brzuch bolał czasami , piersi jakieś 3dpo i od razu okropny bol.Przez ponad tydzien nie moglam ubrac biustonosza, bo sutki mnie bolaly, ale od 13dpo jakoś jest mniejszy ból. Od 12dpo brzuch juz typowo na @ , i sucho, a zawsze mialam więcej śluzu przed @.
To tyle na dzis, 14dpo.
Mama Damiana- 19 lat (*2002), (*2004) , Anulki - prawie 7 latka :)

Najlepsze, co możesz zrobić, to uwierzyć w siebie.
Nie obawiaj się próbować.
Nie obawiaj się upadku... Po prostu otrząśnij się z pyłu i spróbuj ponownie.
Awatar użytkownika
Dagra30
Dobry Duch
Dobry Duch

Dzieci: Damianek- ur 29 maja 1998
(*02) i (*04)
a po 8 latach starań- 12.12.2010 ANIA
Leki: starania:Clo, estrofem, bromek, pregnyl, duphaston,acard
ciąża: clexane1x1 zastrzyk, duphaston 3x1, od 12tc duph.2x1
od 27 tc- leki przeciwskurczowe, clexane, Magnez 3x2
Moja historia: Długa, ale poszła w zapomnienie, bo po ponad 8 latach walki pojawiła się Ania- nasza ksieżniczka.

Postautor: małaGosia ** » 21 lutego 2011, o 01:07

Po drugiej ciąży zaobserwowałam, że podstawowym ciążowym objawem jest mega senność po południu.
W ciąży z Hanią to był przktycznie jedyny objaw

Z Wojtkiem objawy były bardziej urozmaicone, jednak - ponieważ zupełnie nie spodziewałam się że mogę naturalnie zajść w ciążę - ta mega senność popołudniowa zmotywowała mnie do zatestowania

Dodatkowo po zapłodnieniu (orientacyjnie, bo cykle nieregularne więc nie jestem dokładnie pewna)
- miałam wszelkie objawy grypowe - potraktowałam więc zarodek dawką gripexu, polopiryny i innych świństw
- bolały mnie zęby niesamowicie i były bardzo wrażliwe - łącznie z tym martwym leczonym kanałowo
- bardzo bolała mnie skóra, takie idiotyczne uczucie, ale tylko w okolicy bioder, miałam wręcz problem z leżeniem i spaniem na bokach
- żarłam, dosłownie i dosadnie mówiąc bo też inaczej się nie da ;) - śledzie ze słoika z grzybami, ale to na każdy posiłek, słoik dziennie schodził; tłumaczyłam sobie że takie dobre są po prostu bo przecież w ciaży być nie mogę; przestały mi smakować jakoś w TSM i do dziś nie mogę nawet na słoiki w sklepie patrzeć :pan zielony:

I wcale nie śmieszy mnie fakt, że od jakiegoś tygodnia popołudniami nie mogę funkcjonować bo tak przeokrutnie chce mi się spać, i wypryszczyło mnie na dziobie, i jakieś mulinki delikatne miewam... Mam nadzieję, że tym razem to na okres albo po prostu przesilenie wiosenne :bojesie: :szok:
Awatar użytkownika
małaGosia **
Gruba ryba
Gruba ryba

Dzieci: Hania - ur. 17.08.2007 r. g. 9.35; 56 cm, 3770 g
Wojtek - ur. 22.10.2010 r. g. 8.43; 52 cm, 3080 g

Postautor: kropka75 » 21 marca 2011, o 08:48

W pierwszej ciąży 8 lat temu ,nie wiedziałam że jestem ,przy @ bolały mnie piersi ,a tu przestały to mnie zdziwiło.
Jak zrobiłam test wyszły dwie krechy zjadłam chyba 2 litrowy słoik z ogórkami w nocy wypiłam z niego wodę.
Raz mnie zmuliło w autobusie ,a tak żadnych objawów,masę energii.

W tej poronionej zero bólu piersi,szczypały mnie chwilkę sutki,i czułam silny ból po owulacji tak jakby silny skurcz macicy ,chyba była implantacja ,a tak nic,po duphastonie mnie muliło.

Teraz w tej nie wiedziałam że jestem wogóle ,przeziębiłam się zjadłam gripeks,zrobiłam test ,a tu słaba druga krecha.
Po owulacji kręciło mi się w głowie i swędziały cycki ,ale nie myślałam że to ciąża.
Nie mam na razie mocnych objawów,raz cofnęło mnie jak jadłam żeberka,chyba sikam częściej,może lekko muli ,po za tym mam mega stresa.
Obrazek

Obrazek
kropka75
Pełno mnie
Pełno mnie

Dzieci: Jakub 31.07.2002
Maciuś 23.11.2011

Aniołek 8 tc (*) 10.09.2010

Postautor: GohaCich » 18 kwietnia 2011, o 15:27

Dziewczyny -poradzcie
Czy duszności w południe, wilczy apetyt wieczorem nawet po obfitej kolacji, bardzo szybki porost włosów i często bieganie do kibelka, bo jelitka szeleją to mogą być objawy ciąży. Z mężem staramy się od jakiegoś czasu- ostatnim razem moja Pani doktor po badaniu usg kazała odczekać mi dwa tygodnie i zrobic betaHCG -ale ja ju z warjuję- tak te dwa tygodnie się ciągną- a objawy takie jak ,mówię- czyli zupełnie niestandardowe, nie takie jak wymieniacie.
Czy któraś tak miała-
Boję się tego badania krwi na beta,że znów wyjdzie negatywnie:(
GohaCich
Zaczynam
Zaczynam

Postautor: Sol-ka » 19 kwietnia 2011, o 20:44

Gosiu tzw. objawy można o kant tyłka potłuc. ;) Każda ciąża inna więc tak naprawdę nic nie wiadomo. To piszę ja, która (jak poczytasz wyżęj) w drugiej ciąży od razu wiedziała, że zaszła, od razu miała mnóstwo objawów, które po TSM poszły precz... ;)
Ściskam i życzę aby to było TO... :przytul:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sol-ka
Dobry Duch
Dobry Duch

Dzieci: Emil Aleksander ur. 15.09.2007
Milena Anna ur. 21.07.2010
Moja historia: www.solkoweszczescie.blox.pl

Postautor: Suonko » 20 kwietnia 2011, o 09:17

Sol-ka pisze:Gosiu tzw. objawy można o kant tyłka potłuc. ;) Każda ciąża inna więc tak naprawdę nic nie wiadomo. To piszę ja, która (jak poczytasz wyżęj) w drugiej ciąży od razu wiedziała, że zaszła, od razu miała mnóstwo objawów, które po TSM poszły precz... ;)
Ściskam i życzę aby to było TO... :przytul:

Lajk it ;)

Ja w obu ciążach nie miałam żadnych objawów. Tzn na samym początku jedyne, co mnie skłoniło do pomyślenia o ciąży, to kilkudniowe przewrażliwienie na różne zapachy. A potem nic. Ani wymioty, ani ciężkie piersi. No może ospałość jeszcze ... Ale bez przesady.
Za to w ciążach, które się nie udały miałam szeroki wachlarz wszystkich możliwych objawów ;)

Nie ma reguły. Najlepiej zrobić test albo betę i wszystko będzie jasne.
:serce: Suonko, "Wicia" (25 II 2006) i "Miszel" (31 V 2007)
http://suoneczniki.smyki.pl
http://suoneczniki.wordpress.com/

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Suonko
Administrator
Administrator

Dzieci: Pan Witold (25 II 2006)
Panna Michalina (31 V 2007)
Moja historia: Uuuuuuu długa i pokręcona ze szczęśliwym zakończeniem :)

Postautor: desigual » 18 maja 2011, o 22:15

WOW, czytając Was dochodzę do wniosku, że chyba jeszcze mis ie nie udało...
ale to dopiero 4 miesiąc starań, wiec jestem spokojna (choć nie powiem w głowie roi mi się od myśli wszelakich ;) muszę najwyraźniej wyluzować

ale objawów brak (tylko pryszcze po odstawieniu leków ;-)

Pozdrawiam Was wszystkie! :przytul:
Desigual
desigual
Zaczynam
Zaczynam

Postautor: agaHH » 20 maja 2011, o 21:27

desigual tu wpisujemy objawy.Zapraszam ciutke nizej na temperaturki.Zagladnij do nas :przytul:
Obudzilam sie,
otwarlam oczy,
Przelknelam sline
Dotknelam swiata jak rzezbionej ramy
Awatar użytkownika
agaHH
Bywam
Bywam

Dzieci: mam ich pięcioro
Mąż
Zuzana-suka
Łaciata-kotka z Hiszpanii
Lucjan-kocur z dachu stróżówki
Fredzia-z drzewa
Moja historia: Dluga-z trzecim partnerem raz jeszcze starania.

Postautor: kr0pka88 » 19 sierpnia 2011, o 17:49

;)
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2011, o 13:44 przez kr0pka88, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kr0pka88
Zaczynam
Zaczynam

Leki: Folik 1x dziennie
Moja historia: fasolka rośnie ;)

Postautor: Vala » 7 grudnia 2011, o 17:07

49 cykl starań... byłam pewna, PEWNA, że to nie ten cykl...zresztą dlaczego akurat ten skoro tyle czasu wcześniej się nie udawało?
W 41 cyklu udało się tylko na chwile, na 8 tygodni....teraz mam nadzieję, że udało się na pełne 9 miesięcy

3 dpo - masakryczny ból głowy, piersi stały się lekko bolesne
4 dpo - ból piersi, wyskoczyły mi na całych piersiach bardzo widoczne sine żyły, które z biegiem dni przybladły, ale ciągle są widoczne
5 dpo - ból piersi
od 6 dpo do 10 dpo - ból piersi, piersi bardzo powiększone.
11 dpo - piersi ciągle powiększone, jednak przestały mnie boleć, więc wysikałam się w test (ot pokręcona logika kobieca ) koło południa z 2...może 3 moczu. Jest bladzioch!!!
12 dpo - powtorka z porannego moczu - kreska "zgrubla" ;)
14 dpo - mega tłuścioch!!!
15 dpo - w srodku dnia, z moczu o kolorze wody z kranu...wyszedl...tluscioch!!!!
16 dpo - beta-HCG 1 868 mIU/ml - 34 dzien cyklu

Jedyną różnicą jaką miałam w tym cyklu w porównaniu z poprzednimi w których się nie udało - to brak jakichkolwiek bóli podbrzusza przed terminem okresu. No i nie wyskoczyły mi pryszcze na twarzy jak zawsze przed okresem.
Piersi bolały mnie podobnie i powiększały się podobnie jak w każdym innym cyklu.

Wszystkim starającym się życzę jak najszybszego widoku takich właśnie II wypaśnych kresek na teście ciązowym.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Vala
Wszędobylski
Wszędobylski

Dzieci: Jakub 18.03.2001
Krzyś 23.06.2005
Milenka 31.07.2012

Postautor: kr0pka88 » 14 grudnia 2011, o 19:08

U mnie zaczęło się od tego, że w 31 dniu cyklu strasznie zaczęły swędzieć mnie sutki...nie do wytrzymania, podejrzewałam, żę to może być od wysuszonej skóry, ale jak do tego doszło popołudniowe zmęczenie..chroniczne możnaby powiedzieć...i tak caaały tydzień po TSM..to już podejrzewałam, tym bardziej, że straciłam chęć na kawę, co w moim przypadku objawiło się mdłościami na samą myśl o niej, a do tej pory byłam kawoszem, że hej ;D Także zrobiłam test, ale nawet po zobaczeniu 2 krech postanowiłam zweryfikować to u gina...i potwierdził 6 tygodniową fasolkę ;D
Teraz odczuwam co jakiś czas delikatne jakby kłucie napięcie w dole brzucha, coś jak na okres, ale słabsze...poza tym rozmiar stanika wskoczył na wyższy level ;p i trochę piersi bolą..z mdłościami porannymi najlepiej poradzić sobie tak, że wieczorem położyć koło łóżka szklankę herbaty czy wody niegazowanej i kromkę chleba (opcjonalnie bułka, pieczywo chrupkie, ryżowe,etcetera), zaraz po przebudzeniu ale jeszcze przed wstanie powoli skonsumować, troszkę popić...no i poleżeć z 5 minutek i dopiero wstawać..sprawdziłam na sobie ;) Nie ma co szaleć ;p
Pozdrawiam :*:*:*:*:* ;D:D:D:D
Awatar użytkownika
kr0pka88
Zaczynam
Zaczynam

Leki: Folik 1x dziennie
Moja historia: fasolka rośnie ;)

Postautor: Misia » 11 kwietnia 2012, o 19:54

Jej jak fajnie że mogę się tu wpisać :zębiska:
Moje objawy:
* przed tsm trochę powiększone piersi i nic więcej
* miałam podwyższoną temp. ale wiązałam to tylko i wyłącznie z dość silnym przeziębieniem, które męczyło mnie od dłuższego czasu
* 2 dni po tsm - dość obfite krwawienie z nosa - i to już zaczęło mnie zastanawiać, bo nigdy takich krwawień nie miałam
* 3 dni po tsm zrobiłam test i ujrzałam najpiękniejsze dwie kreseczki :love:
Teraz zaczął się 5 tydzień ciąży i oprócz lekkiego kłucia i ciągnięcia w dole brzucha nic się nie dzieje :odijacz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Misia
Bywam
Bywam

Dzieci: *Aniołek* 01.XII.2010r.
Lenka 6.XII.2012r.
Jaś 22.II.2015r.
Leki: danazol - mniej więcej od września 2009r. do marca 2010r.
Moja historia: droga do rodzicielstwa nie była łatwa... ale odkąd mamy nasze Serduszka - to już nieważne ;)

Poprzednia

Wróć do Nasze starania