Objawy ciąży

Podzielcie się smutkami i radościami związanymi ze staraniem o malucha

Moderatorzy: butterfly, aneczka24

Objawy ciąży

Postautor: Dida » 14 października 2002, o 12:13

temat dla osob ktorym sie udalo. zbierzmy w jednym miejscu objawy ciazowe-jak to bylo zanim zrobilyscie test? mialyscie przeczucia, moze wasi bliscy? lasily sie do was koty? obraczki ciemnialy? zawroty glowy, omdlenia, slabosc? moze cos innego?
opowiedzcie.....
Wasza Dida :maluch:
NASZ SERWIS MAMO.TATO

Bywam na forum popołudniu i wieczorem.
Awatar użytkownika
Dida
Administrator
Administrator

Dzieci: brak
Leki: -
Moja historia: -

Postautor: michkas » 14 października 2002, o 13:29

bolaly mnie strasznie lopatki i podobno bylam strasznie blada. Kot rzeczywiście sie bardziej lasil (sczegolnie tesciow ktory do tej pory traktowal mnie jak powiertrze pyrzyszedl zeby sie pomilowac) ?iuta zaczela klasc sie mi na kolanach, ciagle chce zebym ja przytulala i calowala - taka piesczoszka sie zrobila. sennośc mnie dopadla pare dni po spodziewnej miesiączce. Piersi byly tkliwe ale bralam luteine wiec i bez ciązy by byly
michkas
Odwiedzam
Odwiedzam

Dzieci: Franek 02-05-2003
Filip 16-11-2005

Postautor: Betucha » 16 października 2002, o 10:38

opisze moje odczucia przy ciązy z Michalkiem.
Poniewaz przed staralam sie pare miesiecy i w koncu mialam dosyc, nawet nie zauwazylam ze jestem w ciazy.
pewnego dnia powiedzialam siostrze ze chyba mam spozniony okres ale wiazalam to z przebyta infekcja gardla . Ona od razu poleciala do apteki po test i byly dwie krechy. przypominam sobie ze jakos w tym czasie odczuwalam przeogromna chec na pomidory w smietanie z cebulka, i to kg na raz ze nawet o godz. 21 latalam po sklepach i szukalam np. cebulki :pan zielony: Wiecej objawow nie pamietam, ciaze przechodzilam prawie bez objawowo, oprocz brzuszka, zadnych mdlosci - chyba ze uwrazliwienie na zapachy, mialam b,. ladna cere i wlosy i czulam sie wysmienicie :love: Moze dlatego tak tesknie do tego stanu?
W każdej chwili naszego życia mamy przed sobą dwie drogi. Drogę naszego egoizmu i drogę miłości..." oczekujaca na cudAniołek9tc
Obrazek
Awatar użytkownika
Betucha
Dobry Duch
Dobry Duch

Dzieci: Aniołek (*) 06.97
Michas 27.01.98
Leki: brałam .... danazol, zoladex, encorton, duphaston, clostybergyt i inne
Moja historia: jestem ale tylko wieczorkami :(

pierwsze dzieciatko poroniłam w 12 tc na kolejne synka Michalka czekalam rok jest super 11 latek, na kolejne sie nie doczekalam :(((((
endometrioza, zarosniete jajowody, nieruchoma macica, zrastanie sie macicy z miednica, biała endometrioza i ból i zal

Postautor: Kelly » 16 października 2002, o 11:59

Pare dni po zaplodnieniu,robilo mi sie bardzo slabo,do tego stopnia ze musialam sie polozyc zeby nie zemdlec,pieklo mnie podbrzusze,w pierwszej ciazy nie moglam spac na brzuchu bo mnie piersi bolaly.Ogolnie nudnosci przyszly ok 8 tyg,ale za to strasznie silne :puupy: Jedno jest pewne juz pare dni po zaplodnieniu wiedzialam ze to TO .
Kelly

Postautor: joasiac » 16 października 2002, o 12:59

Ja u siebie az do dnia testu nie podejrzewalam ciazy, ale sobie przypominam objawy ktore bralam za objawy ale okresowe: w 37dc urosly mi piersi, nie bolaly, ale byly duze i jedrne i bylam baaardzo zmeczona.
Ale sennosc, nudnosci i bol piersi przyszly jakies 1,5 - 2 tygodnie pozniej.
joasiac

Postautor: joasiac » 16 października 2002, o 13:00

A i jeszcze bolaly mnie jajniki, wogole podbrzusze jak na okres i zlapalam grzybice:( Pozniej mi lekarka powiedziala ze toczesta przypadlosc bo organizm jest oslabiony...
joasiac

Postautor: kasia1 » 16 października 2002, o 19:19

Najpierw ogromna ochota na spanie (wszedzie i o kazdej porze :szczerzuj: ), potem bol piersi, a poźniej mdlości :diabel zly: . Co bedzie dalej :pytanie: . Opowiem, ale jak wreszcie zakoncze I trymestr :szczerzuj: .
kasia1

Postautor: kropka » 17 października 2002, o 14:35

Ja jak bylam w ciązy z Maxem nie mialam zadnych objawow.
?adnych mdlości, bolesności, zachcianek itd...
Dlatego bylam troszke zdziwiona pozytywnym testem ale baardzo szcześliwa :szczerzuj: :szczerzuj:
kropka

moje świeze objawy

Postautor: Atka » 18 października 2002, o 11:21

Ja jestem świezo zaciązona wiec pierwsze objawy mam jak najbardziej na bieząco :)

Kilka dni po owu odczuwalam dośc wyraźne bole podbrzusza, pieczenie, ciagniecie. Trwalo to kilka dni i nagle przeszlo.

Piersi bolą mnie caly czas (dziś 20 d od owu) jak przed miesiączką choc brodawki troche jakby napuchly. I to tyle! Narazie czuje sie świetnie ale tez martwie sie czy wszystko w porządku. W przyszlym tyg. ide do gina :-)

Pozdrawiam wszystkich :-) :cool:
Atka

Postautor: masia » 18 października 2002, o 15:19

ja juz dzisiaj marudze wszystkim - jezeli bolaly piersi (bardzo) a teraz przestaly i są miekkie to oznacza,ze zarodkowi nie udalo sie zagnieździc - prosze o odpowiedź, szczegolnie didus ty jesteś wszechwiedząca
masia
masia

Postautor: Dida » 18 października 2002, o 15:32

to zalezy kiedy przestaly,jesli zbilza sie okres i przestaly bolec to jest to normalny objaw. tak czasem jest. okres przychodzi ale nie ma to zwiazku z niezagniezdzeniem.
czasem wlasnie przestaja bolec jak sie jest w ciazy...
NASZ SERWIS MAMO.TATO

Awatar użytkownika
Dida
Administrator
Administrator

Postautor: masia » 18 października 2002, o 15:37

didus ja jestem juz po terminie spodziewanej miesiączki test wyszedl mi pozytywnie ( ale to u mnie nic nie znaczy bo juz tak mialam a pozniej bHCG zaczynalo spadac) piersi bolaly tak do 23 dnia cyklu a pozniej powoli przestawaly, dzisiaj wlasciwie są normalne, jak po miesiączce, a kolejne bHCG dopiero w poniedzialek, a z kim nie rozmawiam to zawsze bola go piersi lub sa nabrzmiale wiec zalamka
czy mozesz sie do tego ustosunkowac bede wdzieczna
masia
masia

Postautor: Dida » 18 października 2002, o 15:50

spotkalam dziewczyny ktore nie bolaly i wszystko bylo ok. nie patrz an objawy. patrz czy beta hcg ladnie rosnie.
NASZ SERWIS MAMO.TATO

Awatar użytkownika
Dida
Administrator
Administrator

Postautor: masia » 18 października 2002, o 15:52

po prostu czekam na poniedzialek, ale nie mam nadziei, chociaz i tak sie rozrycze jak znowu spadnie
masia

Postautor: mama Memeha » 19 października 2002, o 00:22

A ja nie mialam kompletnie zadnych objawow :P :puupy:
zrobilam test jak okres spoznial sie 2 tygodnie i zobaczylam synka :love:

mama
mama Memeha

Postautor: GosiaWN*** » 19 października 2002, o 13:13

u mnie okolo spodziewanej ciotki bardzo urosly piersi, latalam siusiu co godzinke, i mialam jakieś takie niejasne podejrzenia, chociaz podbrzusze bolalo mnie jak na ciotke- okolo tygodnia poźniej zrobilam test i zobaczylam dwie tluściutkie kreseczki
GosiaWN***

Postautor: Yoanna » 19 października 2002, o 15:19

Chyba z tydzien albo i wiecej przed spodziewanym okresem mialam juz objawy! - a wiec typowe objawy grypowe (trzeslam sie z zimna, zero sil itp) oraz budzilam sie w srodku nocy regularnie z mdlosciami... Spalam w dresie meza i grubych skarpetach - i to z dnia na dzien!!! :krzycz:
Oczywiscie po spodziewanym okresie mdlosci przybraly na sile hihihi :P
Yoanna

Postautor: Janka » 26 października 2002, o 14:19

10 dni po owulacji poczulam ogromne zmeczenie i sennośc. poźniej doszly bole podbrzusza niby-miesiączkowe oraz objawy lekkiego przeziebienia. aha i wysypalo mnie pryszczami! (Yo- pamietasz moje pytanie?) mdlości pojawily sie sporo poźniej, dopiero w 7 tygodniu.
Janka

Postautor: Bakuga » 26 października 2002, o 14:27

Janka! Ja pamietam Twoj post ba bajbusie... hihihihi
?aczynal sie jakoś tak: "Nigdy nie przypuszczalam, ze bede autorka takiego idiotycznego postu.... czy pryszcze są objawem ciązy?"
Tak bylo???
No i okazalo sie, ze byly objawem! :pan zielony:
A2003; P2005
Awatar użytkownika
Bakuga
Dobry Duch
Dobry Duch

Postautor: Betucha » 30 października 2002, o 10:47

:zebiska: o takich objawach w zyciu nie slyszalam , widzial wprawdzie nie raz wypryszczone ciezarne ale to w pozniejszym okresie :D
W każdej chwili naszego życia mamy przed sobą dwie drogi. Drogę naszego egoizmu i drogę miłości..." oczekujaca na cudAniołek9tc
Obrazek
Awatar użytkownika
Betucha
Dobry Duch
Dobry Duch

Dzieci: Aniołek (*) 06.97
Michas 27.01.98
Leki: brałam .... danazol, zoladex, encorton, duphaston, clostybergyt i inne
Moja historia: jestem ale tylko wieczorkami :(

pierwsze dzieciatko poroniłam w 12 tc na kolejne synka Michalka czekalam rok jest super 11 latek, na kolejne sie nie doczekalam :(((((
endometrioza, zarosniete jajowody, nieruchoma macica, zrastanie sie macicy z miednica, biała endometrioza i ból i zal

Postautor: Janka » 31 października 2002, o 15:08

Ewcia A? TAKA glupia to ja nie jestem :D pytalam czy moze to miec coś wspolnego z ciązą...moim zdaniem mialo :oczko: w koncu progesteron robi swoje.
Janka

Postautor: kam » 2 listopada 2002, o 15:46

pamietam, ze u mnie pierwszymi objawami byly bolace piersi, i tez mnie wypryszczylo jak nigdy. wczesniej jeszcze kiedy nie wiedzialam, ze jestem w ciazy wieczorami trzeslam sie z zimna, a bylam rozpalona jak piec hutniczy i temp. mialam powyzej 37'C.
teraz mam 14dc i czuje, ze zbliza sie owu, nie wiem czy to sie czesto zdarza, ale po poronieniu mam teraz bole owulacyjne :hymm: czy ktos ma cos podobnego?
kam

Postautor: ave » 3 listopada 2002, o 13:24

Kam bole owulacyjne to nic dziwnego niektore babki je mają, to nawet lepiej bo przynajmniej masz wyraźny sygnal ze jest owu. ?ycze sukcesow w tym cyklu!!! :smok:
ave

Postautor: Badzia » 7 listopada 2002, o 10:44

Ja jesetm świeza, jeszcze nie potwierdzona przez lekarza ciezarowka. Ale mam dwa testy pozytywne i wysokie bHCG.
U mnie bylo tak, 10 dni po owulacji dostalam strasznych mdlości w pracy, prawie zwymiotowalam :puupy: . Uznalam, ze pewnie jestem glodna, wiec zaraz coś zjadlam. ?robilo mi sie troche lepiej, ale nudności pozostaly :pytanie: .
Nie wytrzymalam, i mimo ze do okresu mialam jeszcze prawie tydzien, zrobilam, test. Wyszedl pozytywny :D , ale taka slabiutka byla ta kreseczka :pytanie: . Po 3 dniach zrobilam kolejny, i tym razem wyszedl bardzo mocny. Przez caly czas (a teraz wedlug moich obliczen zaczynam 6 tydzien), mam mdlości (od rana do wieczora), kwasy w gardle i od 2 dni bole podbrzusza (podobne do miesiączkowych) wieczorem.
Awatar użytkownika
Badzia
To tu To tam
To tu To tam

Postautor: Badzia » 7 listopada 2002, o 11:05

Do tego od 3 dni zaczely mi krwawic dziąsla.
Awatar użytkownika
Badzia
To tu To tam
To tu To tam

Postautor: HotCoffee » 7 listopada 2002, o 11:11

Dziewczyny, a z tym zlotem, ze czernieją palce od niego to prawda jest? Mialyście tak?
U mnie czasem bywalo tak, ze mi palce czernialy - a bylo to w czasach kiedy nie moglam byc w ciązy, bo bralam tabletki anty - zawsze myślalam ze jak jest jakiś stan zapalny, czy jakas choroba to tak skora na zloto reaguje.
HotCoffee

Postautor: Badzia » 7 listopada 2002, o 16:29

Ja nosze obrączke, ale palec mam normalnego koloru. :P Uszy zresztą tez (kolczyki). ;)
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2002, o 11:36 przez Badzia, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrowienia

Badzia i córcia

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]
Awatar użytkownika
Badzia
To tu To tam
To tu To tam

Postautor: Badzia » 8 listopada 2002, o 11:34

A czy moglby mi ktoś powiedziec czy obfitośc śluzu na samym początku ciązy to normalny objaw :pytanie: . Bo mnie doslownie zalewa. Caly czas mam mokro. Dzisiaj zaczelam 6 tydzien, u lekarza jeszcze nie bylam, ale nie wygląda mi to na zadne zapalenie. A mam to praktycznie od owulacji :jajo: , tylko od 2 tygodni w zwiekszonym zakresie. :szok: Co jakis czas latam do lazienki (nawet jak nie musze) zeby sprawdzic, czy nic sie podejrzanego nie dzieje. :oko: :maluch:
Pozdrowienia

Badzia i córcia

Obrazek
[/url]
Awatar użytkownika
Badzia
To tu To tam
To tu To tam

Postautor: ave » 8 listopada 2002, o 15:42

Badziu ja tez mam dosyc duze uplawy, to chyba normalne. Ale i tak juz od kilku lat nosze wkladki Carefree zapachowe, wiec nie jest to takie uciązliwe.
Pa!
ave

Postautor: Badzia » 8 listopada 2002, o 15:51

Ja tez oczywiście nosze wkladki, tylko Libresse. Do tego zmieniam je minimum dwa razy dziennie. Carefree mnie uczulaly i mialam ciągle zapalenia. :hymm: Do tego ten prześladujący mnie smrod (sorry zapach, ale w wiekszych dawkach to jest meczące). :puupy: :diabel zly:
Pozdrowienia

Badzia i córcia

Obrazek
[/url]
Awatar użytkownika
Badzia
To tu To tam
To tu To tam

Następna

Wróć do Nasze starania