strona główna forum czat kontakt
 szukaj
strona główna
nasze stowarzyszenie
nowości
artykuły «
  starania
  - FF - rejestracja
  - FF - panel główny
  - Twój cykl
  - Zaburzenia miesiączkowania
  - Modlitwa o macierzyństwo
  - Zioła, witaminy...
  - Hiperprolaktynemia
  - Tarczyca i jej wpływ na Na...
  - PCOS- objawy, przyczyny
  - PCOS- leczenie
  ciąża
  dziecko
opowiadania
prezentacje
galeria
baza teleadresowa
baza leków
analizy
subskrypcja
forum
czat
członkowie stow.
kontakt

FF - rejestracja

Fertility Friend (w skrócie FF) to program, który można używać jedynie on-line, wchodząc na stronę www.fertilityfriend.com, a przydatny osobom, które stosują naturalne metody rozpoznania płodności (pomiar temperatury, metoda Billingsa). Zamieszczona tu instrukcja obsługi ma na celu pomóc rozeznać się w możliwościach programu, a także nauczyć jak z niego korzystać. Fertility Friend niestety istnieje jedynie w wersji angielskiej. W internecie można znaleźć programy o podobnej funkcji w języku polskim, jednak nie są tak rozbudowane. W razie pytań dotyczących FF zapraszamy na nasze forum (dział "Nasze starania").

Wersja VIP i Basic
Program jest bezpłatny w swojej podstawowej wersji Basic. Wraz z rejestracją otrzymujemy w prezencie możliwość korzystania przez 30 dni z większości elementów programu wersji odpłatnej VIP (wersja testowa VIP rozpoczyna się z dniem pierwszego logowania). Powtórzmy - w wersji Basic wszystkie funkcje są za darmo (łącznie z przewidywaniem owulacji, dni płodnych, sugestii, kiedy wykonać test ciążowy, wykresami, którymi można się dzielić z innymi użytkownikami internetu, prowadzeniem dzienniczka itd.).

Po upłynięciu wskazanych 30 dni opcje programu z zakresu wersji VIP zostaną nam automatycznie zablokowane. FF przestaje przewidywać "przyszłość", rejestruje jedynie, ocenia czy owulacja wystąpiła, wyrysowuje dane na wykresach. Funkcje wrsji odpłatnej oznaczone są małym znaczkiem VIP na listwie głównego panela konta. Nikt nie wystawi nam rachunku za dalsze użytkowanie programu w wersji Basic. Pamiętajmy, że aby otrzymać wersję VIP konieczne jest wypełnienie formularza (dostępny na stronie) i odesłanie go. 1 miesiąc użytkowania kosztuje -10$, 3 miesiące 25$, 6 miesięcy 45$.

Skąd wezmę program
Programu nie pobieramy na swój komputer. Używamy go "on-line", to znaczy, że trzeba wejść na stronę www.fertilityfriend.com i się zalogować. Można udostępniać innym swoje wykresy (każdy posiada swoją stronę – Home page).

Rejestrujemy się
Na stronie głównej FF wybieramy zachęcającą nas do przyłączenia się do społeczności ikonę Join now! It’s free (na obecną chwilę na stronie znajdują się dwa odnośniki do rejestracji – po prawej stronie i na górze). Pojawi się tabela Free Membership Registration /Darmowa rejestracja. W pierwsze pole Choose a nickname / Wskaż swoją nazwę użytkownika wpisujemy nazwę jaką chcemy się określać (np. "Ania"). W drugim polu Your E-Mail Address / Twój adres e-mailowy podajemy adres naszej poczty elektronicznej. Kolejne pole How did you hear about this service, które oznacza pytanie jak dowiedzieliśmy się o FF, jest opcjonalne. Możemy pozostawić je puste. Po wypełnieniu tabeli naciskamy przycisk Next / Dalej.

Otrzmamy informację: Your password was reset and sent to your email address. You should receive it shortly. Program potwierdza tym samym, że dokonaliśmy rejestracji i aby dowiedzieć się jaki jest nasz kod potrzebny do zalogowania, musimy sprawdzić naszą pocztę. Ważne, aby sprawdzić ustawienia narzędzi antyspamowych klienta poczty lub programu antywirusowego jaki mamy zainstalowany na komputerze, ponieważ mogą one zablokować informację przysłaną od FF. Wygenerowanie hasła-kodu może zabrać FF chwilę, więc uzbrój się w cierpliwość. Jeśli hasło nie nadchodzi sprawdź kosz w twojej poczcie. Najpewniej list znajdziesz właśnie tam. Wróć na stronę główną wybierając Back To The Site.

Twórcy programu proszą o jednorazową rejestrację, jedno członkostwo powinno przypadać na jeden komputer. Program jest darmowy i z racji, że dostęp do ilości darmowych kont jest ograniczona, nie są pobierane opłaty za użytkowanie oprogramowania, a oddano nam narzędzie pomocne w dotarciu do upragnionego celu, starajmy się, żeby jak najwięcej osób miało z tego pożytek. Wielokrotna rejestracja może skutkować nie otrzymaniem członkowstwa lub skasowaniem konta.

Kod, logowanie
W ciągu kilku minut pocztą elektroniczną otrzymamy list od FF pod tytułem: Login information /informacje o logowaniu, w którym znajduje się nasza nazwa użytkownika oraz hasło w postaci liter i cyfr. Aby się zalogować, wchodzimy na podany w liscie link startowy http://www.fertilityfriend.com prowadzący do tabeli logującej Login (w lewej części strony). W pierwsze pole Username / Nazwa użytkownika wpisujemy (uwaga!) pierwszą część otrzymanego pocztą kodu. W drugie pole Password / Hasło wprowadzamy drugą część. Zaznaczmy dodatkowo Remember Me / Pamiętaj mnie, aby przy następnym wejściu na stronę program logował nas automatycznie. Zatwierdzamy podane dane przyciskiem Login / Zaloguj.

Wybór drugiego podanego w liście dla nowych użytkowników odnośnika startowego http://www.fertilityfriend.com/start.html kieruje nas do strony Getting Started on FertilityFriend.com, która stanowi wprowadzenie do programu, tłumaczy najczęściej poruszane zagadnienia.

Uwaga – nie wybieramy odnośnika http://www.fertilityfriend.com/close.html , który oznacza tyle, że pomyłkowo doszło do rejestracji, a wskazanie linku spowoduje zamknięcie własne założonego konta FF.


Autor: Dida

 

   
strona główna - nasze stowarzyszenie - nowości - artykuły - opowiadania - prezentacje - galeria - baza teleadresowa - baza leków - analizy - subskrypcja - forum - czat - członkowie stowarzyszenia - kontakt
copyright © mamo.tato 2003-2004
konto: zaloguj mt_cms v04.01.21.1